12 تير 1399 ساعت 12 و 30 دقیقه
افتتاح مرکز کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان در دادگستری تهران
افتتاح مرکز کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان در دادگستری تهران
در راستای کاهش آمار زندانیان و با حضور محمد جواد حشمتی مهذب، مرکز کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان در محل مجتمع قضایی امام خمینی(ره) افتتاح و آغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، رئیس کل دادگستری استان تهران این مرکز را از جمله برنامه های عملیاتی دادگستری استان تهران در راستای برنامه های تحول محورعنوان کرد.

 

در آئین افتتاح این مرکز معاون برنامه ریزی و فناوی اطلاعات دادگستری کل استان تهران طی گزارشی کنترل مستمر و هوشمندانه جمعیت کیفری زندان، آسیب شناسی از احکام کیفری در حبس گرایی و برنامه ریزی به منظور تغییر نگرش قضات در استفاده از سایر مجازات ها را از مهمترین دستور کار های راه اندازی این مرکز عنوان کرد.

 

حسن بابایی گفت: آموزش و ترغیب قضات به استفاده از مجازات های جایگزین حبس و اعمال نهادهای ارفاقی، نظارت بر قرار های تامین با رویکرد تناسب تامین با نوع و اهمیت جرم ارتکابی  از دیگر موضوعاتی است که در اهداف راه اندازی این مرکز می توان به آن اشاره کرد.

 

وی گفت: در تلاش هستیم تا با ظرفیت های ایجاد شده ایجاد تعامل قضات با اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران و افزایش ارتباط با بهره مندی از فناوری های روز را تقویت نمائیم

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.